W ramach akcji Ministerstwa Klimatu i Środowiska, promującej ekologiczne warunki życia, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przyrody, biologii i geografii przeprowadzili lekcje dotyczące zagadnień z ochrony i zmian klimatu.
Uczniowie klasy I w ramach lekcji ekologicznej zrealizowali temat „Zmiana klimatu w Polsce”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący zmiany klimatu. Wspólnie z nauczycielem ustaliły przyczyny oraz skutki globalnego ocieplenia. Podczas burzy mózgów uczniowie wymienili sytuacje i działania, które niekorzystnie wpływają na klimat. Ustalili również, że wpływ działalności człowieka odgrywa tu ogromną rolę, dlatego mając poczucie osobistej odpowiedzialności klasa I postanowiła własnymi siłami zadbać o środowisko. Dzieci ustaliły zasady, które pomogą chronić nasz klimat tj. wybierać transport przyjazny dla środowiska, ograniczać powstawanie odpadów oraz segregować śmieci, oszczędzać wodę, papier, energię elektryczną oraz chronić lasy. Uczniowie przedstawili mnóstwo pomysłów w jaki sposób stosować się do tych założeń a najciekawsze z nich zostały zobrazowane na plakacie pt. „Nie podgrzewaj atmosfery”, który podsumował ekologiczne zajęcia.
W klasie II „a” przeprowadzono zajęcia ekologiczne na temat: „ Zmiana klimatu w mieście – jak jej przeciwdziałać?”. Dzieci obejrzały prezentację na ten temat, wysłuchały opowiadania czytanego przez nauczyciela oraz pracowały z kartami pracy. Podczas zajęć dzieci były bardzo aktywnie. Podawały przykłady jakie skutki niesie zmiana klimatu w mieście, sposoby walki z suszą i powodzią, dostrzegały wielką rolę roślinności w adaptacji do zmiany klimatu, rozumieją efekt miejskiej wyspy ciepła.
W ramach zajęć z edukacji ekologicznej w klasie II b zrealizowano zajęcia z zakresu "Wpływu rolnictwa na klimat lokalny" . Uczniowie na przeprowadzonej lekcji zostali zapoznani z informacjami na temat relacji występujących między człowiekiem a klimatem. Zrozumieli też jaki jest wpływ niedoboru i nadmiaru wody na rolnictwo oraz w jaki sposób uprawa gleby wpływa na lokalny klimat.
W klasie 3 a przeprowadzone zostały zajęcia z edukacji ekologicznej "Zmiany klimatu a rośliny i zwierzęta( biocenoza)".Celem zajęć było dostrzeżenie związków między wodą a organizmem, a także korelacji między zmianą klimatu a ilością wody. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które zakończyły się kolorowanie obrazka na którym dzieci zaznaczyły obieg wody i podpisały zjawisko składające się na ten proces.
W klasie 3b omówiono temat: Przeciwdziałanie zachodzącym zmianom klimatu- mitygacja. W ramach jego realizacji uczniowie posłuchali opowiadania o skrzaciku. Następnie pomalowali ilustracje przedstawiające dymiący komin skrzata oraz poznali sposoby rozwiązania tego problemu. Dyskutowali również na temat tego jak można przeciwdziałać zmianom klimatu i przygotowali plakaty promujące odnawialne źródła energii.
W klasie IVa tematem lekcji była: "Modernizacja transportu sposobem walki z kryzysem klimatycznym", natomiast w IVb "Czym się różni pogoda od klimatu?". Przeprowadzono krótką pogadankę wprowadzającą do zajęć, a następnie burzę mózgów. W obydwu przypadkach wspólnie z uczniami zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy walczyć ze zmianami klimatu i co jesteśmy w stanie zrobić, jaki wpływ na zmiany klimatyczne ma działalność człowieka i jak można by było ją zmodernizować.
W klasie VIIIa tematem były: "Najważniejsze skutki zmiany klimatu dla ludzkich społeczności". Uczniowie wspólnie z nauczycielem zastanawiali się jaki wpływ na ludzkie społeczności mogą mieć zmniejszające się ilości zasobów naturalnych oraz wzrost stężenia gazów cieplarnianych. Uczniowie zauważyli pojawiające się coraz częściej anomalie pogodowe i kataklizmy. Duże wrażenie na uczniach zrobiła grafika pokazana przez nauczyciela, obrazująca możliwe skutki podnoszenia się poziomu mórz związanego z topnieniem lodowców.